Popis
AON 3
Kompaktní regálové reprosoustavy¨s vynikajícím výkonem, které byly původně vyvinuty jako monitory pro blízký poslech v profesionálních mixážních aplikacích. Konstrukčním cílem bylo vyrobit malé stojanové reproduktory, které by dokázaly reprodukovat zvuk s vysokým rozlišením, s maximální přesností a plastickým trojrozměrným zobrazením, srovnatelným s mnohem většími a dražšími sloupovými reproduktory z řady Triton. Ačkoli AON 3 s ohledem na svou kompaktní velikost nemohou nabídnout tak ohromující basy jako podlahové Tritony, byla těmto reprosoustavám při návrhu věnována maximální péče a začleněno množství inovačních technologií. AON 3 tak díky svému širokému frekvenčnímu rozsahu 38 Hz - 35 kHz mohou nabídnout nevšední poslechový zážitek bez potřeby samostatného subwooferu.
Měniče
AON 3 jsou osazeny středobasovým měničem navrženým GoldenEar s technologií odvozenou od měničů vyvinutých pro dražší Tritony. Tento reproduktor se vyznačuje extrémně rozšířenou charakteristikou, pevným litinovým košem a topologií kuželové membrány modelováné počítačem. Stejně tak i velmi oceňovaný páskový tweeter (HVFR™) najdete v Tritonech. Výškový reproduktor High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačují magnety velmi tenkou akordeonovou skládanou membránu. Předností je zlepšená přechodová odezva, vyšší účinnost a jemné měkké výšky až 35 kHz s realistickým leskem, ale beze stop tvrdosti, sykavosti nebo strmosti. Nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou pak výsledkem této inovativní technologie výškového reproduktoru. A konečně u AON 3 najdete dva 8" postranní planární nízkofrekvenční zářiče v dynamicky symetrické konfiguraci, umístěné na bočních stěnách reprosoustavy. Středové pásmo je díky tomu otevřené a basové frekvence začínají již na 38 Hz, což je u tak malých reprosoustav velmi přínosné.
Reproduktory AON 3 je možné umístit na polici, nebo na reproduktorový stojan a vhodné jsou i pro monitorovací poslech na krátkou vzdálenost. V rámci dvoukanálového hudebního systému jsou optimální pro malé nebo středně velké místnosti, kde dokáží vykreslit trojrozměrnou jasně definovanou scénu a reprodukovat zvuk který ocení i nároční audiofilové. Samozřejmě mohou najít své místo i ve vícekanálovém systému domácího kina. V každém případě zaujmou vysokou věrností, basovou odezvou a širokou zvukovou scénou, kterou vám dokáží sprostředkovat pouze mnohem větší reprosoustavy. Jsou tak dokonalým důkazem efektivního výzkumu a vývoje GoldenEar a jejich trvalého úsilí vytvořit vynikající cenově dostupný reproduktor, který dokáže konkurovat násobně dražším produktům.
Design
Specifická pyramidální konstrukce ozvučnice přináší významné výkonnostní výhody díky nerovnoběžným stěnám skříně a zmenšené oblasti ozvučnice v okolí výškového reproduktoru. Korpus z MDF je ze všech stran krytý pevnou průzvučnou tkaninou. Na horní ploše je elegantní zakončení s vysokým leskem. Esteticky atraktivní tvar inspirovaný komolou pyramidou v kombinaci s přitažlivými designovými detaily se dokáže snadno začlenit do každého interiéru, kde bude představovat významný solitérní prvek..
Dokonalost
Rafinovanost a elegance designu AON 3 potěší vyznavače estetiky a posluchače nadchne jemností a transparentností zvukové scény i celkovým zvukovým výkonem. Vysoká citlivost 90 dB přináší významný dynamický rozsah a umožňuje použití reprosoustav s téměř jakýmkoli zesilovačem.
TECHNICKÉ SPECIFIKACE
- Doporučený výkon zesilovače: 10 - 250 W
- Středobasový reproduktor: 7", liitinový koš
- Výškový reproduktor: Vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou (HVFR™)
- Planární subbasové měniče: Dva 8"
- Impedance: 4 Ω (nominální), kompatibilní s 8 Ω
- Citlivost: 90 dB
- Frekvenční odezva: 38 Hz - 35 kHz
- Rozměry reprosoustavy (š x h x v): 229 mm x 279 mm x 356 mm
- Hmotnost: 6,8 kg / ks